DOVOLENÁ V CHORVATSKU

Chorvati chystají pravidla pro turisty. Nejdřív uvolní kempy a apartmány

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 6. 5. 2020

Chorvatsko doufá, že by se už příští měsíc otevřelo turistům. I přes určitá uvolnění je ale jasné, že letošní dovolená na Balkánu bude jiná, než ty předcházející. K podrobnostem se vyjádřil prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić.

Ačkoliv se chorvatští hoteliéři a vůbec všichni ti, které živí cestovní ruch, nemohou dočkat letošní várky turistů, chorvatské úřady zřejmě nepovolí všechny typy turismu najednou.


“Možná to bude rozděleno do fází a možná nějaké typy ubytovacích zařízení budou moct otevřít dříve. Ministr cestovního ruchu Gari Cappelli řekl, že nejprve bychom mohli povolit kempování a soukromé apartmány, poté jachting, protože zde jsou lidé sami a jsou izolováni v přírodě a nedochází zde k přímému kontaktu,“ popsal prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić.

 

 

Před dvěma týdny chorvatská vláda představila postup uvolňování opatření. Od pondělí je možné chodit ke kadeřníkovi, následující pondělí se otevřou terasy kaváren a další služby.


“Další opatření jsou v jednání. Pokud budou příliš přísná a drahá, tak provozovatelé služeb nechají provozovny uzavřené. Nyní tedy hledáme kompromis mezi zachováním ekonomiky a bojem proti nákaze,“ vysvětlil Miholić.

 


“Hoteliéři velmi rádi přistoupí na to, že zajistí dezinfekci svým klientů, aby se hotely znovu otevřely. Ta současná situace velmi drtivě dopadla na cestovní ruch,“ řekl tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.


Zatím ale není přesně jasné, jaká opatření budou platit pro pobyt na plážích. “Plastové boxy na plážích, to je otázka, jestli je něco takového možné. Obecně budou lidé k situaci přistupovat nově, tedy větší rozestupy v restauracích, určitě asi budou více využívat dezinfekční prostředky,“ doplnil Bezděk.

TN.cz