Útok u Trnavy

Důchodkyni, venčící pejska, napadli dva velcí psi. Policisté je zastřelili

Slovenská policie musela zastřelit psa
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Policisté museli psy zastřelit
Téma:
pes

Slovenští policisté nedaleko Trnavy zastřelili dva volně běhající psy. Zvířata napadla malého psa, kterého venčila starší žena. Ta vyvázla bez zranění, psík ale utekl a zatím není jasné, kam se ztratil.

Důchodkyně v neděli venčila svého pejska mezi obcí Hrnčiarovce nad Parnou a městem Trnava. Na zvíře najednou zaútočili dva volně běhající psi plemena americký bandog. O případu informovali slovenští policisté na facebooku.

 

"Policisté viděli, jak (psi - pozn. red.) opakovaně útočí na menšího psa. Jejich pozornost se následně otočila proti policistům. Na odvrácení útoku použili policisté nejprve puštu s plastovými projektily, to však na rozzuřené psy nestačilo," popsala policie.

 

Muži zákona proto na šelmy vystřelili ostrými náboji ze svých zbraní značky Glock. Oba psi na místě zemřeli. Věc si poté převzalo příslušné obvodní oddělení policie.

 

 

75letá žena neutrpěla žádná zranění, podle policistů ale byla děsivým zážitkem silně otřesená. Její pejsek utekl a zatím se ho nepodařilo vypátrat. Není jasné ani to, v jakém zdravotním stavu je.

TN.cz