Sjezd řeky

Vodáci se na jezu cvakli! Vytáhli jen jednoho, druhý zmizel. A nejen on

Na Táborsku se na Lužnici převrhla kánoe se dvěma vodáky - 4
Zdroj: Policie ČR
Na Lužnici se převrhla kánoe se dvěma vodáky.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.8. 2020 12:57
Téma:

Špatně dopadl průzkum jezu dvou vodáků na kánoi na řece Lužnici. U obce Dráchov na Táborsku se cvakli (převrátili) a začali se topit. Jednoho se záchranářům podařilo z vody vytáhnout, druhý je nezvěstný. Později zmizel pod hladinou i muž na Orlíku.

"Kolem poledne jsme dostali hlášení o převrácení kánoe dvou vodáků na jezu. V Lužnici teď je spousta vody,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Vodáci se po cvaknutí začali v silném proudu okamžitě topit. Jednoho se záchranářům podařilo ve vodě najít a při vědomí vytáhnout na břeh. "Muže poté převezli do táborské nemocnice," potvrdila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

 

 

Druhého muže se zatím nepodařilo nalézt. Na místo byli vysláni také potápěči, aby po nezvěstném vodákovi ve vodě pátrali. "Je možné, že vodák zůstal zaklíněný pod válcem v jezu, nebo ho proud posunul někam dál ve směru na Veselí," upřesnil Bajcura.

 

O několik hodin později policejní potápěči zasahovali na Orlíku u kempu Radava, kde se skupina lidí plavila na lodi. "Jeden muž skočil do vody a bohužel už nevyplaval. Ve vodě už může být zhruba tři čtvrtě hodiny," uvedl Bajcura krátce po půl páté odpoledne.

GALERIE: Na Lužnici se převrhla kánoe se dvěma vodáky

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Na Táborsku se na Lužnici převrhla kánoe se dvěma vodáky - 5

TN.cz