Neuvěřitelná hloupost

Pár měl poškodit chráněné skály! Chtěli sbírat lajky na instagramu

Vandalismus v CHKO Český ráj, poškození pískovcové skály.
Zdroj: facebook, CHKO Český ráj
Téma:

Chování některých návštěvníků přírodních parků je už za hranou. Poslední případ vandalismu rozčílil správce CHKO Český ráj. Mladá dvojice vyryla název svého instagramového účtu do pískovcové skály a následně dílo ze skály vydřeli, tvrdí CHKO. Lidé na snímku vyfocení ale odmítají, že by památku poškodili.

CHKO Český ráj kritizuje návštěvníky, kteří spíše než relax v přírodě, zajímají lajky na sociálních sítích. Dokonce i vyryli svůj podpis do pískovcové skály.

 

"Ti extra arogantní či extra hloupí se u svých výtvorů vyfotí a dopíší srdceryvný příběh o svém dobrodružství," komentuje CHKO Český ráj na facebooku "uměleckou" tvorbu mladé dvojice. Ta v přírodní rezervaci Příhrazské skály do jedné ze skal vyryla název svého instagramového účtu LifeFamilyPassport.

 

 

Tím ale vandalismus neskončil. Rádoby umělci své dílo po zapózovaní smazali: "Vydřeli jej ze skály, hloupost lidská je bezbřehá,“ zlobí se správa CHKO Českého ráje, za pravdu jí dávají i fanoušci stránky pod zveřejněným příspěvkem.

 

Manželé, kteří jsou na snímku zachycení, ale odmítají, že by skálu poškodili. "Chápeme pobouření, naše stránky chtěl někdo zneužít. Navštívili jsme spoustu nádherných míst a chováme se vždy s pokorou," uvedla pro web Libereckezpravy.cz vyfotografovaná žena.

 

 

GALERIE: CHKO Český ráj

1
/
3
Zdroj: facebook
Vandalismus v CHKO Český ráj, poškození pískovcové skály.

 

Ochránci ale tvrdí, že se na místě byli podívat a zbytky nápisu tam jsou. Chráněná krajinná oblast dokonce zveřejnila fotografii, která má dokazovat, že na místě nápis byl.

jiha TN.cz