Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO Výkopové práce

Gejzír v Praze! Voda z prasklého potrubí stříkala do výšky čtyř pater

Stovky lidí na pražském Žižkově jsou bez vody. Při výkopových pracích prasklo vodovodní potrubí. Gejzír z něj stříkal několik minut až do výšky okolních domů.

"Nejedná se bohužel o objev léčivého pramene, ale o prasklé vodovodní potrubí v Bořivojově ulici," napsalo vedení Prahy 3 na facebooku. Gejzír, který jeden ze svědků natočil, stříkal až do výšky čtyřpatrových domů.

 

Na videu je vidět jeden z dělníků, jak vylézá z výkopu a utíká se před vodou schovat. Podle Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) praskl vodovodní řad o průměru 250 milimetrů. Po několika minutách se podařilo gejzír zastavit a začalo odčerpávání vody z výkopu.

 

Žižkovská radnice oznámila, že havárie by měla být odstraněna v odpoledních hodinách. "Náhradní zásobování vodou je zajištěno," doplnilo vedení Prahy 3. Bez vody je podle PVK 384 odběratelů.

 

 

Kdo výkopové práce v ulici provádí, PVK neuvedly. Podle místních má ale stavbu na starost Metrostav. Praha 3 prý očekává, že firma uvede vše do původního stavu - jak na obecním, tak soukromém majetku.

epa TN.cz