Majlant v tašce

Hrdina z autobusu: Řidič našel v tašce balík, peníze hned vrátil!

Téma:

Pořádné překvapení čekalo na přelomu února a března na řidiče autobusu, který jezdí na trase Jindřichův Hradec - Slavonice. Mezi sedadly totiž objevil zapadlou igelitku, ve které bylo skoro dvě stě tisíc korun!

František Bortel tašku plnou peněz objevil přibližně před dvěma týdny. A když ji vyprostil ze škvíry mezi sedadly a otevřel, nestačil se divit. Uvnitř totiž bylo 190 tisíc korun.

 

Šofér nález okamžitě ohlásil dispečerům a řekl jim, že majitel peněz se může ozvat přímo jemu. A pokud by obnos nikdo nepostrádal, že vše odnese na radnici.

 

Cestující, který igelitku v autobuse zapomněl, se ovšem brzy ozval. Prý si jel koupit auto. "Pokud vím, tak pán našemu řidiči přinesl nějakou dárkovou tašku a vyrovnal se s ním," řekl TN.cz Petr Král z tiskového odboru společnosti ICOM Transport, která linku provozuje.


 

Dodal, že řidiči linkových spojů řeší ztráty a nálezy často, zpravidla ovšem pasažéři postrádají deštníky či mobilní telefony, ne statisícové obnosy. Odměnu by měl František Bortel dostat i od zaměstnavatele.

pez TN.cz