odklon dopravy

Na D1 se srazil náklaďák se sanitkou! K vážné nehodě musel letět vrtulník

Martin Klícha
Martin Klícha, Kateřina Sejková
Publikováno 21. 2. 2020
Téma:

Dálnici D1 v pátek sužuje jedna dopravní komplikace za druhou. Odpoledne se u Popůvek v okrese Brno-venkov srazila sanitka s nákladním autem. Při nehodě se zranili dva členové posádky, pro jednoho z nich letěl záchranářský vrtulník. V noci byla dálnice kvůli nehodě zablokovaná u Ostravy, ráno pak u Olomouce.

"Dálnice D1 na 184. kilometru ve směru na Brno je dočasně uzavřená," informoval v půl páté odpoledne mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na twitteru. Dopravní komplikace nastaly u Popůvek u Brna, kde sanitka narazila do nákladního auta.

 

Při srážce se zranili dva členové posádky sanitky. "Jeden utrpěl středně těžké zranění, druhý těžké zranění," upřesnila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Oba skončili v nemocnici - jednoho tam musel přepravit záchranářský vrtulník.

 

Podle Bothové se jednalo o sanitku záchranářů Olomouckého kraje. Po nehodě zůstali zranění zaklínění ve vozidle a museli je vyprostit hasiči. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla sanitka převážela dva pacienty. Těm se při nehodě nic nestalo, uvedla Bothová.

 

"Odklon dopravy probíhá na 182. kilometru přes exit Kývalka. Na D1 se auta posléze vrací na 190. kilometru přes exit Brno-západ," upřesnila situaci mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Před sedmou hodinou večer byl provoz obnoven a hasiči ukončili zásah.

 

Dopravní komplikace trápily řidiče na D1 už od noci ze čtvrtka na pátek, kdy se na 338. kilometru dálnice srazil kamion a dvě další auta, na místo okamžitě vyrazili záchranáři, hasiči i policisté.

 

 

"Náklad z kamionu se vysypal na komunikaci, zasahuje také do levého jízdního pruhu v protisměru (směr na Ostravu). Mělo dojít rovněž k poškození mostu v místě nehody," přiblížila mluvčí policie Soňa Štětínská.

 

Dálnice byla ve směru na Olomouc uzavřena, policisté odkláněli dopravu přes exit 342 – Bravantice. Řidiči pak mohli nehodu objet přes Bílovec a Bílov, zpět na dálnici mohli najet na mimoúrovňovém křížení Studénka - Butovice (336. kilometr).

 

Výrazné komplikace v dopravě způsobila v pátek ráno hromadná nehoda na Jižní Spojce, tam se podle policejního informačního portálu srazilo celkem sedm aut. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

TN.cz