extrémní počasí

Na Česko se žene prudká bouře! Na Islandu udeřila silou hurikánu. MAPA

Vítr
Zdroj: Mediafax
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 14:52
12.12. 2019 14:06
Téma:

Silný vichr spolu s vydatnými srážkami bude v následujících dnech sužovat západní a severozápadní Evropu. Extrémní počasí se dotkne i Česka - v pátek a v sobotu bude foukat silný vítr, který dosáhne rychlosti až 70 km/h. Nad Islandem přitom řádí silou hurikánu.

Atlantikem se žene silná cyklóna, která míří k evropskému kontinentu. Na Islandu udeřila bouře nejsilněji - husté sněžení doprovází vítr o síle srovnatelné s hurikánem páté, tj. nejvyšší, kategorie.

 

Severovýchodně od Reykjavíku v nárazech naměřili rychlost neuvěřitelných 256 km/h. Pár hodin poté stanice přestala úplně vysílat data. Meteorologové uvádí, že prudký vítr snížil pocitovou teplotu téměř o dvacet stupňů z -7 na -26 stupňů.

 

 

Bouře v následujících dnech udeří v západní a severozápadní Evropě - zasáhne britské ostrovy, Francii, Německo. Vítr bude v nárazech foukat rychlostí až 150 km/h, dosáhne tak síly orkánu.

 

 

Ani Česku se nepřízeň počasí nevyhne, vítr ale bude mít daleko menší sílu. V pátek a sobotu bude vát rychlostí v nárazech 70 km/h. Hluboká tlaková níže potrápí i naše sousedy - do Německa přinese silné deště a sněžení.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz