PODTABULKY

Jedna tabulka vládě nestačí! Blatný vymýšlí tabulky "nižší úrovně"

Blatnému jeden PES nestačí
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 10:35
25.11. 2020 10:14
Téma:

Systém PES čekají další změny. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) oznámil, že vznikne několik "tabulek nižší úrovně." Podtabulky by měly nastavit konkrétní pravidla pro jednotlivé obory.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že vytváří několik tabulek nižší úrovně. Týkat se budou školství, kultury, sportu a oblasti podnikání. Hlavní tabulka PES se podle Blatného nezmění.

 

"Hlavní tabulka PES se nemění. Jde o obdobný systém jako u zákona a prováděcí vyhlášky. I hlavní tabulka potřebuje svou „prováděcí vyhlášku“, která řekne, jakým způsobem dosáhnout daných opatření," vysvětlil ministr.

 

"To, co je dáno hlavní tabulkou PES, měnit nechceme. Pouze nastavujeme konkrétní pravidla pro jednotlivé obory," dodal Blatný.

 

Tabulka pro školství již byla zveřejněna minulý týden. Představil ji ministr školství Robert Plaga (za ANO).

 

 

O tabulce pro sport mluvil v úterý předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. "Dokončujeme přípravu PES - Sport, který bude srozumitelně komunikovat aktuální opatření a podmínky sportování pro děti, amatéry a veřejnost. Pokud nenastane změna, měl by se projednávat na nedělním vládním zasedání," uvedl Hnilička. Zveřejněna by měla být okamžitě.

 

Není to první změna v systému PES. Ministr Blatný jen před pár dny oznámil zdvojení systému. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz