JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Kamion na D1 srazil člověka, který měnil kolo. Utvořila se dlouhá kolona

Kolona na D1 - 5
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic
Kolona na D1 před 205. kilometrem na Ostravu
Roman Dolejský
Roman Dolejský
1.8. 2020 16:24
Téma:

Vážná dopravní nehoda se stala na dálnici D1 u Brna ve směru na Ostravu. Při nehodě zemřel člověk, který zřejmě v odstavném pruhu měnil pneumatiku. Utvořila se několikakilometrová kolona.

Vrtulník záchranářů vyrazil v neděli po druhé hodině odpoledne k nehodě na 205. kilometru dálnice D1 u Brna. Ve směru na Ostravu se tam stala tragická dopravní nehoda.


"Podle předběžných informací tam nákladní vozidlo v pravém stoupacím pruhu narazilo do stojícího osobního auta. Jeho řidič pravděpodobně měnil kolo. Střet bohužel odnesl smrtelným zraněním," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.


"Vysílali jsme i pozemní posádku k mladému řidiči kamionu, který byl účastníkem nehody. Utrpěl akutní stresovou reakci," řekla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

 


Kolona se původně táhla až na 196. kilometr, kolem půl šesté se zkrátila k 201. kilometru. Provoz se podařilo obnovit až po dváté hodině v noci.


"Nejen v souvislosti s nešťastnou událostí opakovaně připomínáme, že v případě poruchy vozidla a nemožnosti dojet na bezpečné místo je vždy lepší vyrozumět o situaci policisty, kteří zajistí lepší označení překážky v silničním provozu. Minimálně do té doby je vhodné vyčkat mimo těleso dálnice," poradil Šváb.
 

GALERIE: Na D1 se kvůli nehodě tvoří kolony

1
/
4
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic
Kolona na D1 - 4

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz