spolek šalamoun hájí

Kauza KRAMNÝ: Těchto pět věcí nesedí, tvrdí kritici rozsudku!

Petr Kramný u ostravského krajského soudu - 7
Zdroj: Profimedia
Petr Kramný u ostravského krajského soudu
Téma:

Petr Kramný se už zřejmě z vězení na svobodu jen tak nepodívá. Nejvyšší soud zamítl jeho dovolání, jednu z posledních možností, jak zvrátit trest 28 let vězení. Někteří lidé ale v jeho nevinu stále věří - například Spolek Šalamoun. Na Facebooku jeho člen zveřejnil seznam bodů, kde údajně Nejvyšší soud hrubě selhal.

Petru Kramnému se stále více zužují možnosti, jak napadnout a zvrátit pravomocný rozsudek, který ho za vraždu manželky a dcery poslal na 28 let do vězení. Poslední nepříznivou zprávou pro něj bylo zamítavé rozhodnutí Nejvyššího soudu, který odmítl jeho dovolání.

 

Kramnému zbývá v české justičním systému (kromě prezidentské milosti) už jen jediná možnost - ústavní stížnost proti rozsudku. Obhájkyně Kramného už ji sepisuje a do dvou měsíců ji hodlá podat.

 

 

Na své straně má Petr Kramný také Spolek Šalamoun, který se zabývá ověřováním a dohledem nad spornými případy u českých soudů. Jedním z aktivních členů Spolku Šalamoun je Václav Peričevič. Ten ve svém facebookovém příspěvku shrnul body, které jsou podle něj kontroverzní a byl podle nich odsouzen nevinný. "Případ Petra Kramného není žádný justiční omyl, je to zcela úmyslný justiční zločin, kde jsme svědky úmyslné a zcela cílené deformace důkazů, úskoků a nehorázných lží," tvrdí Václav Peričevič ze Spolku Šalamoun.

 

Co v kauze Petra Kramného kritizuje Spolek Šalamoun (pokračujte na další stranu):

 

1
2 3 4 5 6 7
tn.cz / gar