Ministr zdravotnictví

Když budete zlobit, respirátory zůstanou i v létě, hrozí Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger 2
Zdroj: TV Nova
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO)
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
14.4. 2021 21:32
Téma:

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu vyzval Čechy, aby nezodpovědným chováním nepokazili zlepšující se epidemickou situaci. Pokles počtu nakažených je prý křehký. Pokud budou lidé zlobit, respirátory nesundají ani v létě, prohlásil v Poslanecké sněmovně.

Pokud lidé nebudou dodržovat protiepidemická opatření, podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera budou muset nosit respirátory i přes léto. Řekl to na středeční schůzi Poslanecké sněmovny. Mnozí přitom ochranu dýchacích cest přinejmenším venku sundali už teď.

 

"Pokud budeme chytří, užijeme si prázdniny. Když budeme zlobit, budeme v létě nosit respirátory a budeme se potit. A nadávat na ministerstvo zdravotnictví, že to udělalo blbě," řekl Arenberger.

 

Přestože se situace mírně zlepšuje, stále je prý křehká. "Mohlo by rychle dojít k jejímu zhoršení," konstatoval šéf resortu zdravotnictví. Aktivních případů je podle webu ministerstva stále přes 74 tisíc. 

 

 

V pondělí se vrátili do škol žáci prvního stupně, otevřely se i některé prodejny s dětským sortimentem. Další plán rozvolňování ale zatím neexistuje. Anebo alespoň není veřejný. Exministr Jan Blatný sliboval upravený systém PES ještě před Velikonoci, nakonec ho ale hlavní hygienička Pavla Svrčinová neukázala.

 

Jen data, žádné "datumy"

Arenberger pak tabulku svého předchůdce zavrhl úplně. "Na psa zapomeňte, pokud to není váš pes na dvorku," prohlásil.

 

Na jednání Sněmovny ve středu upřesnil, že vláda vytvoří přehled podmínek, za kterých se začnou opatření uvolňovat. Podle jeho slov se nebude pracovat s "datumy", ale s daty. Neuvedl však, kdy se toho lidé dočkají.

 

Arenberger ve škole dohlédl na první testování žáků. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz