Zdravotní stav

Konec diktátora? Kim Čong-un je ve vegetativním stavu, tvrdí Japonci

Kim Čong-un s manželkou
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
25.4. 2020 18:50
Téma:

Spekulace o zdravotním stavu severokorejského vůdce Kim Čong-una nadále sílí. Japonská média nyní přišla s informací, že je na tom Kim velice špatně a že po nepovedené operaci srdce skončil ve vegetativním stavu.

Tvrdí to japonský týdeník Shukan Gendai s odvoláním na čínského zdravotníka, který do KLDR odcestoval jako člen zvláštního lékařského týmu na žádost severokorejských úřadů, aby Kim Čong-una ošetřoval.

 

Podle New York Postu se zdroj nechal slyšet, že Kim byl nedávno na návštěvě na venkově, když se náhle popadl za hruď a spadl na zem. Lékař, který vůdce doprovázel, mu poskytl první pomoc a odvezl ho do blízké nemocnice.

 

Tam Kimovi lékaři museli zavést do ucpané cévy takzvaný stent - v podstatě trubičku, díky níž může krev do srdce znovu proudit. Nejde o nijak náročnou proceduru, podle japonského týdeníku trvá přibližně minutu.

 

 

Jenže lékař, kterému Kim Čong-un skončil na stole, byl údajně tak nervózní, že mu úkon trval minut osm. A během této doby se vůdcův stav zhoršil a skončil tak prý ve vegetativním stavu.

 

Že se Kimovi stalo něco vážného, nahrává podle týdeníku Shukan Gendai i fakt, že se na veřejnosti neobjevil ani 15. dubna, tedy na výročí narození svého dědečka a zakladatele "dynastie" Kim Ir-sena. Toto výročí je pro režim extrémně důležité.

 

První spekulace o zdraví vůdce KLDR se objevily už před několika dny. Jihokorejské úřady zvěsti popřely, zlehčoval je i americký prezident Donald Trump.

 

Připomeňte si spekulace o zdraví diktátora v reportáži:

 

 

 

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz