rozsáhlé kontroly

Lidé zkoušejí cestovat mezi okresy, hlídky řeší kuriózní výmluvy i opilce

Jan Mareš
Jan Mareš , Petr Brzek
1.4. 2021 21:49
Téma:

Opilí řidiči, cestující bez dokladů i nejrůznější výmluvy. To všechno zažívají policisté, kteří hlídkují na hranicích okresů. Na silnicích denně otáčejí více než 700 aut. Zaměřují se ale i na nádraží.

U Velin na Pardubicku odpoledne neprojela ani myš a hlídky stavěly i pět aut najednou. Z Rychnovska na Pardubicko chtěla třeba žena, která tvrdila, že jede uklidit na hřbitov. Ale policista ji nepustil dál. Stejně jako motorkáře, který jen vyrazil na vyjížďku. Jiná žena pak tvrdila, že uspávala dítě a neuvědomila si, že jede do jiného okresu.

 

Hlídky dávaly řidičům i dýchnout. "Ve dvě hodiny jsme zastavili řidiče, který nadýchal přes dvě a půl promile alkoholu," sdělila mluvčí policie pro Pardubický kraj Markéta Janovská.

 

 

Na hranicích okresů se bude i o Velikonocích střídat 3500 policistů, dva tisíce vojáků a více než sto celníků. Policisté v průměru otočí sedm set aut denně. Hlídky se zaměřují i na autobusy a vlaky.

 

I když jde o namátkové kontroly, na třech hranicích okresů ze čtyř štáb TV Nova policisty skutečně potkal. Sociální sítě se teď baví východočeským "zátarasem." Podle některých je tahle uzávěra stoprocentní. Jedná se o silnici u Bělečka, kde je hluboký a široký příkop od krajnice ke krajnici.

Související témata:
lud TN.cz