Poslední Kaddáfího věrní: jeho pannenské amazonky

Proč má Muammar Kaddáfí ochranku složenou pouze z pannenských bojovic?

Že má libyjský diktátor Muammar Kaddáfí ženské budyguardky, se svět dozvěděl v červnu 1998. Tehdy se pokusilo několik rebelů připravit Kaddáfího o život: jeden z nich přijel k politikovi na motocyklu a zahájil na něj palbu z automatické zbraně. Nečekal však, že do dráhy střel se obětavě vrhne hned sedm žen. Jedna z nich, podle pozdějších informací se jmenovala Aiša, přišla při útoku o život.Všechny patřily mezi elitní skupinu diktátorových ochránkyň.

 

PSALI JSME: 

Beduín Kaddáfí - šílený pes zrozený na velbloudu a jeho amazonky

 

Když se novináři pídili po detailech, ukázalo se, že tajnůstkářský plukovník Kaddáfí se obklopil 40 špičkově vytrénovanými bodyguardkami. Vybírá si je sám; všechny musí složit přísahu, že dobrovolně obětují životy za svého jediného pána. Od té doby se ochranka výrazně zvětšila – dnes Kaddáfího chrání 200 fanaticky odhodlaných vojaček.

 

 

 

 

 

Dobrovolnic pro tento program je hodně. Dokonce pro ně vznikla speciální škola, kde adeptky procházejí výcvikem v boji ženy proti muži, střelbou i výcvikem s výbušninami. A podle jakých kritérií se vybírají? Kaddáfí trvá na tom, aby byly panny. Prý proto, aby neměly vztah k jinému muži, než k němu. Po arabském světe však pochopitelně kolují fámy o tom, že Kadáfí od svých ochránkyň vyžaduje i jiné, intimnější, služby.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Libye ON-LINE: Tyran chce lidi uplatit! Spekulace o smrti Kaddáfího

 

Kaddáfí, na rozdíl od jiných muslimských vládců, ženám věří. V rozhovoru pro deník New York Times před několika lety řekl: “Všechny ženy by měly umět zacházet se zbraněmi, jinak se snadno stanou kořistí mužů. Západní ženy jsou oběťmi mužů, v naší zemi je to však úplně jinak.“

 

Svalnaté bodyguardky však znamenají pro Kaddáfího také komplikace. Už několik muslimských politiků odmítlo s ním jednat kvůli přítomnosti žen v jeho blízkosti. Poznáte je na první pohled: nejčastěji nosí maskované uniformy s pouštním vzorem a na hlavě modré barety. Jen při slavnostních příležitostech používají barety červené a místo maskáčů mají elegantnější uniformy.

 

Bodyguardky plukovníka Kaddáfího se objevily i v kontroverzním muzikálu, který vznikl ve Velké Británii:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / kar