JEDNORÁZOVÝ PŘÍSPĚVEK

Maláčová chce rouškovné pro důchodce. Dejme milion všem, navrhl Fiala

Jana Maláčová a Petr Fiala
Zdroj: Profimedia, TV Nova
Jana Maláčová a Petr Fiala
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 23. 8. 2020
Téma:

Ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce v pondělí na jednání vlády navrhnout "rouškovné" pro důchodce, každý by dostal 6000 korun. Předseda ODS v reakci navrhl milion korun pro všechny občany Česka.

"Na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny navrhneme jednorázový příspěvek jeden milion korun pro každého občana. Vzhledem k tomu, že populisté a socialisté zjevně vynalezli nekonečný rozpočet, neměl by to být problém a jistě nás podpoří," prohlásil na sociálních sítích Petr Fiala. Svůj příspěvek doplnil o mrkajícího smajlíka.

 


Fiala tak reaguje na snahu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, která chce navrhnout "rouškovné" pro důchodce. S podobným nápadem přišel i premiér Andrej Babiš (ANO).

 


Návrh se ale sešel s velkou kritikou, a to nejen politiků. "Ministryně Maláčová si 'rouškovným' nesystémově kupuje voliče, a s ní i celá vláda. Na důchodovou reformu, tedy systémové řešení, se raději nikdo ani neptejme. Opatření má vyjít státní kasu na zhruba 17 miliard korun," okomentoval ekonom Lukáš Kovanda.
 

 

Podívejte se na reportáž televize Nova o "rouškovném":

TN.cz