KORONAVIRUS VE ŠKOLÁCH

Maturanti letos nemusí psát slohovky! Na zkoušky dostanou víc času

Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 20:23
28.1. 2021 9:45
Téma:

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) oznámil, jak budou letos vypadat maturity a závěrečné zkoušky. Maturanti se stejně jako loni vyhnou slohovkám z českého a cizího jazyka. Na didaktické testy dostanou více času.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve čtvrtek zveřejnilo detaily k podobě maturit a závěrečných zkoušek ve školním roce 2020/2021.

 

"Stejně jako v minulém roce jsou zrušeny slohové práce z českého i cizího jazyka. V oblasti didaktických testů prodloužíme čas na jejich realizaci. U českého jazyka o 10 minut, u matematiky o 15 minut," řekl ministr Plaga

 

Pro studenty, kteří pomáhali s epidemií v nemocnicích nebo sociálních službách, přidává ministerstvo na jaře jeden termín navíc. Ten budou moci využít i studenti v karanténě. "Maturanti, kteří pomáhali s epidemií, si budou moci neúspěšné testy opravit v červnu. Na opravu budou mít tři pokusy místo dvou," uvedl Plaga.

 

Ministerstvo také prodloužilo některé termíny. Profilové zkoušky se budou moci konat do 25. června 2021. Praktické zkoušky můžou být v termínu do 27. srpna 2021. Umožněna bude praktická výuka i o prázdninách

 

 

"Závěrečné zkoušky učňů budou mít letos dvě části místo tří. Praktická zkouška bude povinná pro všechny a písemnou či ústní určí škola," řekl Plaga.

 

K maturitě a závěrečným zkouškám bude připuštěn každý student, který prospěl v 1. pololetí.

 

"Snažili jsme se najít řešení, které bude zohledňovat tlak, který studenti letos zažívají," dodal ministr.

 

Ministr školství Robert Plaga k podobě maturit dokonce uspořádal anketu na sociálních sítích, kde se ptal, jakou část zkoušky by studenti chtěli zrušit nejraději. O výsledcích jsme informovali v tomto článku.

 

Další informace v reportáži TV Nova:

 

Na záznam tiskové konference, se podívejte ZDE:

TN.cz