uvolnění opatření

Ministr Havlíček dohlížel na otevření obchodů. Pochválil obchodníky i lidi

Lucie Staničková
Lucie Staničková
3.12. 2020 21:31
Téma:

Ve čtvrtek se znovu otevřely obchody. Na jejich připravenost na nával zákazníků dohlížel také ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj byl tento start naprosto ukázkový a lidé i provozovatelé dodržovali opatření.

"Já jsem do obchodů nepřišel jako kontrola, ale spíše ze zájmu a podpořit. Podle mě prošly. Všichni dodržovali předpisy,“ popsal ministr Havlíček.


Podle něj bylo vidět, že se provozovatelé těšili na kontakt se svými zákazníky. Nakupující zároveň pochválil. „Viděl jsem, že lidé byli nesmírně zodpovědní a ohleduplní. Dodržovali dvoumetrové rozestupy a měli roušky,“ pochvaluje si Havlíček.

 


Zároveň připustil, že i on si uvědomuje, že se epidemická situace v Česku může po rozvolnění znovu rapidně zhoršit. "Zdraví je na prvním místě. Musíme však také vidět živnostníky a rodinné firmy, zažívají tragické období,“ doplnil ministr.


Právě živnostníci řeší kvůli zavedeným opatřením velké problémy. "Tito lidé hrají o střechu nad hlavou, musí splácet úvěry a pokud by v brzké době neotevřeli, tak tento rok neustojí a budeme tu mít až stovky krachů,“ uzavřel Havlíček.

 

Někteří zákazníci neváhali ve frontách strávit i desítky minut:

TN.cz