zasahoval vrtulník

Hromadná nehoda na D2! Dálnici zablokovala havárie šesti kamionů

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 10.9. 2019 19:28
Téma:

Kvůli hromadné nehodě šesti kamionů byla ve směru na Brno uzavřena dálnice D2. Při kolizi na 32. kilometru se zranili nejméně dva lidé, pro jednoho letěl záchranářský vrtulník. Z vozidel unikly provozní kapaliny, náklad se rozsypal po celé komunikaci. D2 už po 9. hodině zablokovala nehoda dvou kamionů před sjezdem na Blučinu.

Tísňová linka přijala hlášení o hromadné nehodě na 32. kilometru dálnice D2 krátce po jedenácté hodině, na místo okamžitě vyrazili policisté, hasiči i záchranáři. Podle jihomoravských hasičů se srazilo celkem šest kamionů.

 

"Zasahujeme u nehody šesti kamionů na D2 u Velkých Pavlovic směr Brno. Na místě dva zranění," potvrdili jihomoravští hasiči na twitteru.

 

Při nehodě se zranili dva lidé, oba skončili v péči záchranářů. Jeden z nich musel být kvůli vážnosti zranění transportován do nemocnice záchranářským vrtulníkem.

 

Z kamionů unikly provozní kapaliny, po dálnici se navíc rozsypal náklad, komunikace byla proto uzavřena.

 

GALERIE: Hromadná nehoda šesti kamionů na D2

1
/
4
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Hromadná nehoda šesti kamionů na D2 - 1

 

K vážné nehodě na D2 vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS) už ráno po deváté hodině. Před sjezdem na Blučinu ve směru od Břeclavi se srazily dva kamiony. Jeden z řidičů zůstal uvězněný v kabině. Po vyproštění ho do nemocnice transportoval vrtulník.

 

 

Jihomoravští záchranáři si pochvalují spolupráci jednotlivých složek IZS, jedna věc je ale velmi překvapila. "Součinnost všech složek byla klíčová, tohle fungovalo, jak mělo. Ale měl bych velkou prosbu. Někteří řidiči, kteří jeli v protisměru, zastavovali a natáčeli si nás. Způsobovalo to kolizní situace, bylo to opravdu nebezpečné. Chtěl bych požádat o větší ohleduplnost, nebyl to jednoduchý zákrok, potřebovali jsme se soustředit na pomoc pacientovi a ne na to, abychom zabránili dalším případným zraněním," říká inspektor provozu Lukáš Dvořáček.

 

Nehoda před sjezdem na Blučinu.
 

TN.cz