podivné objekty

"Útočí na nás UFO," tvrdí američtí piloti! Problém řeší i Kongres

Navy pilots, UFO
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Piloti si stěžují na střety s podivnými objekty
Téma:

Ve středu i ve čtvrtek se sešli američtí senátoři se zástupci námořnictva, aby projednali možné střety pilotů s neidentifikovatelnými objekty. Informace dostal také prezident Donald Trump, který prohlásil, že na mimozemšťany nevěří.

Americký kongres obdržel zprávy letců o neidentifikovatelných letadlech ve středu a okamžitě začal situaci prověřovat. "Pokud piloti hlásí nebezpečné lety, které zasahují do výcviku, nebo je vystavují riziku, pak senátor Warner chce odpovědi," řekl CNN Rachel Cohenová, mluvčí senátora Marka Warnera.

 

Senátor nechce situaci podcenit. "Nezáleží na tom, jestli je to počasí, zelení mužíčci nebo něco úplně jiného. Nemůžeme po našich pilotech požadovat, aby zbytečně ohrozili své životy," dodala Cohenová.

 

Jednání kongresu s americkým námořnictvem se konalo ve středu i ve čtvrtek. "Úředníci námořnictva se sešli ve středu s členy Kongresu, aby jim poskytli tajné informace, které mohou pomoci k porozumění situace a identifikování hrozeb pro zajištění bezpečnosti našich letců," řekl Joseph Gradisher, mluvčí náčelníka námořních operací.

 

 

Kvůli střetům s podivnými objekty jednal s piloty už také americký prezident Donald Trump. "Měl jsem ohledně toho jedno setkání. Lidé říkají, že viděli UFO. A jestli tomu věřím? Tak spíš ne," řekl Trump v rozhovoru pro ABC News.

 

Jelikož se piloti s objekty setkali už několikrát, vydalo námořnictvo před dvěma měsíci pokyny, na základě kterých musejí hlásit všechny nevysvětlitelné události, aby o nich měla armáda přehled.

reg TN.cz