Změna programu

Schillerová zmírnila podmínky podpory! Dosáhne na ni každá OSVČ

Lucie Staničková
Lucie Staničková
3.4. 2020 18:22
Téma:

Po tlaku ze strany živnostníků zmírnila ministryně financí Alena Schillerová podmínky pro přiznání pětadvacetitisícové podpory. Na tu aktuálně dosáhne každá OSVČ na základě čestného prohlášení. Bonus navíc nově budou moci získat i studenti.

"Podpora bude určená pro všechny OSVČ, které začaly podnikat před 12. březnem, tedy před datem, kdy jsme vyhlásili nouzový stav,“ uvedla ministryně.

 

Podle informací TV Nova to Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vítá. Je sice možné, že se najde pár jedinců, kteří toho zneužijí, podle Schillerové se to však ukáže v daňovém přiznání příští rok.

 

 

"Myslím, že za tyhle peníze na Havaj určitě nikdo nepojede,“ uvedla ministryně financí.
 

Vláda schválila v úterý kompenzační bonus pro živnostníky, které zasáhla epidemie koronaviru. Ten může být ve výši 25 tisíc korun. Aby na podporu OSVČ dosáhly, musí splnit celou řadu podmínek.

 

Vykonávaná činnost musí být až na pár výjimek hlavní a nikoli vedlejší. V roce 2019 musely hrubé příjmy činit 180 tisíc korun anebo 15 tisíc korun měsíčně a příjmy musely v období od ledna do března klesnout alespoň o 10 %.

 

Mnozí živnostníci s podmínkami ale nesouhlasili, protože jsou podle nich aktuálně nastaveny tak, že na peníze drobní podnikatelé vůbec nedosáhnou.

TN.cz