MiG-29

Na Slovensku se během cvičení zřítila stíhačka! Letounu mělo dojít palivo

Zřícený letoun na Slovensku - 3
Zdroj: Policie SR/ facebook
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 29.9. 2019 07:00
Téma:

Na Slovensku se v sobotu ve večerních hodinách během cvičení zřítila vojenská stíhačka MiG-29, informovalo slovenské ministerstvo obrany. Pilot se stihl katapultovat, podle policistů je v pořádku.

Nehoda se stala o půl desáte večer u obce Zlaté Moravce v Nitranském kraji. "V sobotu ve večerních hodinách spadl stíhací letoun MiG-29," napsalo slovenské ministerstvo obrany na svých webových stránkách s tím, že šlo o cvičný let. 

 

Pilot se údajně katapultoval a je v pořádku. "Druhému letadlu se podařilo v pořádku přistát," dodalo ministerstvo. Na místě nehody by měl být i slovenský ministr obrany Peter Gajdoš.

 

Podle prvotních informací vojenskému letounu nejspíš došlo palivo. "Finální příčina bude předmětem vyšetřování. Nedostatek paliva může být způsobený také technickou závadou," uvedli slovenští policisté.

 

 

Podobné nehody se v historii nevyhnuly ani České republice. V roce 1998 se nad českobudějovickým sídlištěm Vltava srazily vojenské stíhačky. Po dopadu jedné z nich hořela nejen auta, ale také paneláky. Kromě obrovských škod se jako zázrakem nikomu nic vážného nestalo.

 

GALERIE: Na Slovensku se zřítila stíhačka

1
/
3
Zdroj: Policie SR/ facebook
Zřícený letoun na Slovensku - 3

TN.cz