Vztahy

Spor šéfa odborářů s premiérem. Středula s Babišem se do sebe pustili

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
1.3. 2021 22:52
Téma:

Hodně napjaté vztahy jsou mezi šéfem největší odborové centrály a českým premiérem. Ten dokonce na chvíli jakoby zapomněl na pandemii a za největší ohrožení české ekonomiky považuje právě Josefa Středulu. Ten v souvislosti s aktuálními vládními nařízeními tvrdí, že vláda dala přednost ekonomickým zájmům před ochranou občanů.

Vztah Středuly s Babišem se vyostřil minulý týden po jednání tripartity. "Dlouho jsem stál stranou štvanice na vládu. Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně řečeno rozladěný. Chtěl jsem znát konkrétní plány a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven," uvedl Josef Středula na twitteru po jednání.

 

"Pan Středula je celý život odborový předák, nemá žádnou práci, jenom mluvit a chodit na tiskové konference," ohradil se premiér Andrej Babiš (ANO).

 

Polde Babiše se Středula jen snaží na sebe upozornit. "Pan Středula kandiduje na prezidenta, takže se akorát zviditelňuje, ale nemá žádný skutečný zájem o zaměstannce," nechal se slyšet premiér.

 

 

"Vnímám názory pana premiéra na možnost kandidatury velmi vážně, děkuji mu za doporučení a rozhodně to zvážím," reagoval Středula.

 

O budoucí spolupráci Středuly s Babišem rozhodnou podle politologů následující týdny. Pokud stávající opatření nezaberou, bude Středula s největší pravděpodobností prosazovat částečné uzavření firem, to by mohlo vztahy s premiérem ještě více vyostřit.  

jh TN.cz