výbuch v rakousku

Neštěstí v Alpách! Při explozi v supermarketu se zranilo devět lidí

Výbuch v supermarketu v Alpách
Zdroj: facebook, Feuerwehr Matrei am Brenner
K explozi mělo dojít po navrtání plynovodu
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
23.9. 2019 16:35
Téma:

V supermarketu v rakouském městečku St. Jodok am Brenner došlo v pondělí k explozi. Zranilo se při ní devět lidí, jedna žena se pohřešuje. Podle záchranářů je uvězněná v troskách. Výbuch měl způsobit jeden z dělníků při navrtávání plynovodu.

V alpském městečku St. Jodok am Brenner na východě Rakouska v pondělí dopoledne došlo k explozi v místním supermarketu. Ihned po výbuchu začala budova hořet. Informoval o tom rakouský deník Die Presse.

 

Devět lidí se zranilo a skončilo v nemocnici. Podle záchranářů jsou všichni mimo ohrožení života. Jednu ženu však obchod při explozi zavalil, i po několika hodinách záchranných prací by měla být stále uvězněná v troskách.

 

 

"Jeden z dělníků se pokusil ženu zachránit, takže víme, že musí být uvnitř budovy," uvedl jeden z policistů. Vytáhnout ze zřízecené budovy se mu ji však nepodařilo a nakonec musel před plameny uniknout. "Víc lidí by tam být nemělo," dodal policista.

 

 

Výbuch měl způsobit dělník při navrtávání plynovodu. Místní policisté potvrdili, že tam pracovníci opravdu manipulovali s plynem. Zda se jedná o příčinu exploze, však zatím není potvrzené.

 

TN.cz