DOMÁCÍ TIPY

Nevylévejte vodu z uvařených těstovin! Dá se skvěle využít! TIPY

Těstoviny ve vodě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Mnoho milovníků italské kuchyně vylévá vodu po uvaření těstovin do kuchyňského dřezu, tu pak čeká už jen cesta kanalizací. Může to být přitom ale velká škoda! Portál tvnoviny.sk připravil několik tipů, jak se dá voda z uvařených těstovin využít.

1. Zalévání květin

Voda, ve které se uvaří těstoviny, bývá plná škrobu. Ten obsahuje mnoho minerálních látek a vitamínů, které mohou být potřebnými živinami pro rostliny a květiny. Je tak ideální volbou pro zalévání zahrady. Pozor, nesmí být horká a osolená!

 

2. Uvařte si vlastní pesto omáčku 

Hodně z nás má rádo těstoviny s pestem. Díky horké vodě z těstovin se vám omáčka krásně spojí. 

 

3. Výroba domácího chleba či těsta na pizzu 

Voda si v sobě uchovává chuť těstovin a škrob, který těstu dodá novou, výjimečnou chuť. Je výborná také na vaření zeleniny či polévek a vývarů.

 

 

4. Umývání špinavého nádobí 

Možná si myslíte, že umývání nádobí vodou z těstovin není úplně nejlepší řešení. Opak je pravdou! Škrob působí jako čistící prostředek a když necháte nádobí v takovéto vodě chvíli ponořené, špína se skvěle odmočí.

 

5. Pomoc pro bolavé nohy

Pokud vás bolívají po celém dni nohy, je toto řešení právě pro vás. Všechno, co musíte udělat, je ohřát si vodu z těstovin na příjemnou teplotu a nohy do ní ponořit. Teplá voda, obsahující minerální látky, zmírní bolest.

 

 

6. Mytí vlasů

Pokud jsou vaše vlasy bez objemu a ztratily lesk, máme pro vás řešení. Namočte je do těstovinové vody alespoň na deset minut. Potom vlasy ještě umyjte šamponem. Výsledek vás příjemně překvapí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zázračné tyčinky do uší: Zřejmě netušíte, na co všechno je můžete použít.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
ten TN.cz