Koronavirus

Nová mutace viru z jižní Afriky děsí, Británie i Německo ruší lety

V jedné z nejpostiženější oblastí v jihozápadním Londýně se po oznámení další mutace viru objevila nová obří výstražná značka
Zdroj: Profimedia
V jedné z nejpostiženější oblastí v jihozápadním Londýně se po oznámení další mutace viru objevila nová obří výstražná značka
michora
Zdeněk Michora
24.12. 2020 2:14
Téma:

Británii zápolící s novou nakažlivější mutací koronaviru postihla další rána. Objevili ještě horší mutaci viru, kterou do Spojeného království přivezli cestující z Jihoafrické republiky. Britové, Němci a další země ruší letecké spojení s JAR.

Jihoafrická varianta viru má být ještě nakažlivější a ministr zdravotnictví Matt Hancock označil ve středu jeho odhalení za “vysoce znepokojující“, informovala britská média.

 

Britská vláda proto rozhodla o přerušení leteckého spojení s JAR, k čemuž se přidali i Německo, Švýcarsko, Turecko či Izrael. Letecké spojení bylo přitom po pauze kvůli viru obnoveno teprve začátkem října. Od té doby se uskutečnila stovka letů s tisícovkami pasažérů, většinou turisty.

 

Novou mutaci odhalili při běžném testování zatím u dvou lidí na různých místech Británie. Oni i všichni, kteří s nimi byli v blízkém kontaktu, musí okamžitě do karantény. Stejné opatření platí pro všechny, kteří v posledních 14 dnech přicestovali z JAR.

 

 

Jihoafrická mutace viru byla odhalena minulý týden v Kapském Městě a je prý ještě nakažlivější, než britská. Rovněž vyvolává silnější příznaky nemocni u mladých lidí. Podle úřadů stojí za aktuálním raketovým nárůstem počtu nakažených v zemi, který ve všech směrech zřejmě brzy překoná první vlnu epidemie. JAR je přitom nejhůře postiženou zemí na černém kontinentu s více než 940 tisíci nakaženými a s 25 tisíci zemřelými.

 

Ohniska nákazy jsou především na pobřeží a média upozorňují na nevázaný život mladých lidí v době letní sezóny, plný pouličních večírků, svateb, popíjení v barech či fotbalových turnajů. Úřady proto zavádějí restrikce včetně omezení prodeje alkoholu a uzavření populárních pláží.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz