chlupaté nadělení

Obří medvěd se přesunul do Krumlova! Město řeší, jak se ho zbavit

Medvěd v Českém Krumlově
Zdroj: TN.cz, Město Český Krumlov
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 16:37
21.10. 2019 16:14

Pouliční umělci se po zákazu svých aktivit v Praze přesunuli do centra Českého Krumlova. Na obrovskou masku ledního medvěda a bublináře rychle reagovala českokrumlovská radnice a do programu jednání rady města zařadila úpravu vyhlášky o buskingu, která pouliční vystupování tohoto druhu zakazuje.

Velkého ledního medvěda a bublináře nepřijalo vedení Českého Krumlova s otevřenou náručí. "Kromě fotografování se s kolemjdoucími za peníze žádné umění neprodukují, někdy dokonce odměnu vymáhají. To opravdu nemá s pouličním uměním nic společného, proto budeme trvat na zákazu takových masek ve městě," uvádí starosta Dalibor Carda.

 

Maskoti podle vedení města narušují estetický vzhled Českého Krumlova a bublináři znečišťují veřejné prostranství, fasády budov, výlohy i oděvy kolemjdoucích. Radní tak už v pondělí schválili úpravu vyhlášky, která tato pouliční vystoupení zakazují. Vyhlášku musí příští týden schvalovat zastupitelstvo, platit by tak měla od 1. listopadu 2019.

 

 

Vedení města tak do vyhlášky zařadilo odstavce, které "zakazují pouliční vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her a v převlecích, které svými rozměry zjevně přesahují proporce dospělého člověka".

 

Úprava vyhlášky se také dotkne lidí, kteří provozují například hlučná vystoupení. "Za zjevně nepřiměřená se považují zejména hlasitá vystoupení, vystoupení zahrnující vytváření bublin nebo výtvarná vystoupení s použitím aerosolových rozprašovačů," dodalo město na facebooku.
 

V Praze začala platit vyhláška proti velkým kostýmům

TN.cz