Snídaňové štěně

Pejsek Woody se poprvé ukázal divákům! Takhle zvládl premiéru

Dvou a půl měsíční německý ovčák Woody, který se brzy začne cvičit na policejního psa, se v úterní Snídani s Novou poprvé ukázal divákům. Kamery se mu ještě moc nelíbily, nicméně diváci ho budou v televizi průběžně vídat po celou dobu jeho výcviku. Podívejte se, jak svou premiéru Woody zvládnul!

Snídaňové štěně do studia dorazilo se svým psovodem Standou a šéfem chovatelské stanice v Prackovicích nad Labem Radkem Fuksou. Woody si ve studiu oblíbil hlavně moderátorku zpráv Ivetu Vítovou, kterou doprovodil až ke zprávařskému pultu.


Woody zatím žije u Standy. "Mám ho 14 dní, takže si na sebe zvykáme, zvyká si na rodinu, navyká si na jméno. Trošku už na něj slyší, ale je to jak kdy," popsal Standa první dva týdny, které se svým novým parťákem strávil.


Snídaňové štěně čeká policejní výcvik. V 18 měsících věku bude mít ukončený přípravný výcvik, po kterém by měl nastoupit na policejní výcvikové středisko a tam složit zkoušku dospělosti. "Uvidíme, co bude umět. Určitě ho první naučíme základní poslušnosti – takže sedni, lehni, možná i pac. Samozřejmě u policie jsou potřeba pachové práce, takže s těmi začneme," vysvětlil začátek výcviku Standa.


Podle toho, jak bude Woody šikovný, se z něj může stát třeba specialista na pátrání po osobách, výbušninách nebo drogách. Specializace se určí průběžně podle toho, na co bude mít vlohy.

 


Zatím je ale štěně hlavně hravé a chvilku neposedí. "Zatím nic nerozkousal, dcera ho hlídá, ale určitě to přijde. Není v bytě, má svůj domeček, aby měl klid," doplnil Standa. Woody, který je bratrem tragicky zesnulého štěněte Ozzyho, už si našel i kamarády v zaměstnání i doma, kde si hraje s o půl měsíce starší fenkou.


Podle Standy je to taky pořádný mlsoun. "Nejraději má syrové maso, ale dostává i granulované krmivo. Není vybíravý," uzavřel psovod. Ve studiu také dostával pamlsky, ani tak ale moc neposeděl a nakonec ho živé vstupy unavily natolik, až usnul. Diváci se ale na něj můžou těšit už brzy, a to opět ve Snídani s Novou, kam bude průběžně se psovodem docházet a ukazovat své pokroky.

nor TN.cz