rodiče rozhodli

Podivná jména v Česku: Nejvíc to odnesla holčička na Ostravsku

Holčička
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Dát svým dětem jméno, jaké se jim zlíbí, je jistě nezpochybnitelné právo každého rodiče. Je ovšem otázkou, jestli jim tím neudělají tak trochu medvědí službu.

Anketa

Líbí se vám exotická jména pro miminka?

Hlasovalo 19141 lidí.
Časy se mění a nad jmény, která ještě před několika lety působila exoticky, se dnes už nikdo nepozastaví. Rodiče toužící po originalitě tak stále vymýšlejí něco nového.

 

"Stále více dětí od svých rodičů dostává neobvyklá, neotřelá exotická jména. I ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, kde se v roce 2015 narodilo celkem 1403 dětí, se s tímto fenoménem setkávají stále častěji. Mezi novorozeňaty tak v loňském roce byl například malý Jakomo, Emporio King, David Chuanito, Karlos Paul. Mezi neobvyklá dívčí jména patřila například Análie, Keitlin či Nairi," uvádí se v tiskové zprávě Vítkovické nemocnice.

 

"Ne, u žádného z jmen se nejedná o překlep," ujistila redakci TN.cz mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

 

 

Mezi další neobvyklá jména, které děti dostaly v roce 2015 v Moravkoslezkém kraji, patří podle portálu patriotmagazin.cz třeba Akobakr, Dexter, Ibrahim, Kacper, Matteo, Brian, Fernando, Theo, Chavier, Quentin, Harald, Tymon či Giovanni, z holčičích potom Gaia, Laila, Thea, Scarlett, Leticie, Miriel, Nairi, Jeannine, Khalisa, Maia nebo Tabita.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Tento muž má nejhorší jméno na světě! Už i Facebook ho zablokoval

Praštěná jména dětí celebrit
Oběti seriálů! Kolik žije v Čechách Brend, Bartů a Esmerald?
Jaký význam skrývá vaše jméno?
Nejoblíbenější dětská jména za poslední desetiletí

Související témata:
hel TN.cz