Neviděli jste ho?

Policie hledá uprchlého vězně. Byl ve stejném vězení jako Kajínek

Téma:

Policisté vyhlásili pátrání po devětatřicetiletém Marku Ognarovi. Ten si odpykával trest ve věznici Rýnovice. Ve středu odešel z nestřeženého pracoviště v jablonecké firmě. Policie žádá všechny, kteří by jej viděli, aby se obrátili na linku 158.

Věznice Rýnovice byla posledním žalářem, kterým si prošel nejznámější český vězen Jiří Kajínek. Právě odsud byl vloni na jaře propuštěn. Za jejími zdmi si trest za majetkovou trestnou činnost odpykával také devětatřicetiletý Marek Ognar.

 

Ten ale ve čtvrtek v půl třetí odpoledne odešel z nestřeženého pracoviště firmy, která se v Jablonci nad Nisou zabývá výrobou autodílů. Po uprchlíkovi začali hned pátrat jablonečtí kriminalisté.

 

"V době odchodu měl na sobě pracovní oblečení - oranžovou vestu, černé boty," uvedla krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

 

Policisté prověřili obvyklá místa, jako rodina hledaného, nemocnice, nádraží a další místa, kde by se mohl nacházet, pátrání ale nebylo úspěšné, tak se se žádostí o pomoc obrátili na veřejnost.

 

 

"Pokud někdo muže viděl, a ví, kde se nachází, ať kontaktuje tísňovou linku 158 nebo přímo policisty na kterékoliv policejní služebně," uvedli policisté.

 

Hledaný muž by podle policejní databáze neměl být nebezpečný. Je štíhlé postavy, měří 179 centimetrů, vypadá přibližně na 50 až 55 let, má modré oči, krátké šedé vlasy a strniště šedé barvy.

vbo TN.cz