Spojené státy

Policistu obviněného z vraždy Floyda stíhají kvůli daňovým podvodům

Derek Chauvin
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
23.7. 2020 16:07
Téma:

Policista, který čelí stíhání za smrt afroameričana George Floyda, má další problém. Policie ho začala vyšetřovat také kvůli daňovým únikům.

Podle prokuratury okresu Washington v americkém státě Minnesota prý Derek ani jeho manželka Kellie během let 2014 až 2019 neodevzdávali přiznání o dani z příjmů. Měli zatajovat skutečnou výši svých daňových povinností a vyhýbat se placení daní.

 

Náležitou daň nezaplatili ani při prodeji auta. Pro Chauvina bohužel nejde o jediné obvinění, kterému čelí. Byl obviněný z vraždy druhého stupně poté, co zatýkanému Floydovi více než osm minut klečel na krku. Muž po převozu do nemocnice zemřel.

 

 

Spolu s Chauvinem byli obviněni i tři další policisté, a to z napomáhání a navádění k vraždě druhého stupně. Rozsudek zřejmě padne v březnu 2021. Derekova žena Kellie krátce po Floydově smrti požádala o rozvod.

 

George Floyd zemřel 25. května v Minneapolis při nepřiměřeném zásahu. Stěžoval si, že nemůže dýchat. Chauvina po incidentu vyhodili z policejního sboru a s ním i kolegy, kteří se na zásahu podíleli.

 

 

Podle New York Times Chauvin u policie pracoval 19 let a byla na něj podána řada stížností. Zejména pro jeho hrubost při výkonu služby. Podle vyjádření některých svědků si měl "hrát na Drsného Harryho" a při zatýkání si nebral servítky.

 

Derek Chauvin klečel Floydovi na krku víc než osm minut. Jeho stížnosti na to, že nemůže dýchat, ignoroval:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz