Poslanecká Sněmovna

Poslanci přišli do Sněmovny bez roušky, zavolali na ně ochranku

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:25
9.2. 2021 14:48
Téma:

V úterý se sešli poslanci, aby opět řešili kompenzační bonus a dávky v souvislosti s nouzovým stavem a s výskytem koronaviru. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ze začátku jednání nechal vykázat nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Oba dva přišli do Sněmovny opět bez ochrany úst a nosu. Někteří poslanci při jejich vyvedení ze sálu křičeli "fuj“.

Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko se opět dostavili na jednání Sněmovny bez roušek, které si i přes výzvu předsedy Sněmovny Radka Vondráčka odmítali nasadit. Ten následně jednání přerušil a nechal oba dva poslance ze sálu vyvést.

 

"Bohužel musím konstatovat, že zde opět dochází k nepřístojnému chování dvou poslanců. Vážení poslanci Lubomíre Volný a Mariane Bojko nasaďte si roušku,“ napomínal zmíněné poslance předseda Sněmovny Radek Vondráček.

 

Podívejte se, jak na událost reagovali přítomní poslanci a ministři:

 

"Sto padesát čtyři ovcí, sto padesát čtyři ovcí,“ prohlašoval Volný během toho, co ho ochranka vyváděla z předsálí. Na záznamu je také možné zaslechnout, jak někteří přítomní na vyvevedené poslance křičí "fuj".

 

"Protože poslanci byli vyzváni, aby opustili sál a umožnili naše fyzické vyvedení. Proto je to sto padesát čtyři ovcí,“ uvedl Volný na dotaz novinářů, proč zvolával právě tato hesla.

 

Celý incident streamoval také samotný Lubomír Volný:

 

Nejedná se ovšem o první "incident," v němž Volný kvůli svému nevhodnému chování figuruje. Během lednové schůze mezi ním a poslancem TOP 09 Dominikem Ferim vznikl konflikt. Opět se jednalo o nenasazenou roušku. O pár hodin později se Volný dokonce navíc ještě popral s předsedajícím Tomášem Hanzelem (ČSSD).

 

 

Bitku vyprovokoval Lubomír Volný, který fyzicky napadl předsedajícího Hanzela. Schůze musela být přerušena. Poslanci napříč politickým spektrem incident odsoudili, přidal se i premiér Andrej Babiš (ANO).

 

Rozbor sněmovní rvačky: Kdo raději utekl, kdo se naopak přidal. Zjistěte ve videu níže:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz