Neobvyklé bydlení

Z přístavního jeřábu udělali luxusní bydlení! Má lázeň i saunu

Téma:

Neobvyklá přestavba přístavního jeřábu na luxusní třípatrové bydlení se nachází v Kodani. Zahrnuje lázeň, saunu, ale i terasu s dech beroucím výhledem na moře.

Přístavní jeřáb z roku 1944, který se nachází na okraji přístavu Nordhavn v hlavním městě Dánska v Kodani, prošel nedávno přestavbou a byl navržen architektonickou firmou Arcgency. Zahrnuje tři patra, v prvním se nachází zasedací místnost, ve druhém patře lázeň s terasou a poslední patro poskytuje soukromé útočiště o velikosti 50 metrů čtverečních s obývacím pokojem, který zahrnuje manželskou postel i terasu.

 

 

Obývací prostory mají vytápěnou podlahu a kolem venkovního posezení je chodník, který vede do obývacího pokoje. Dříve zde byla kabina jeřábu, teď by mělo být horní patro nabízeno pro turisty.

 

Jelikož není prostor jeřábu veliký, nábytek je přizpůsobený na míru. Sedačky, postele a skříně jsou integrovány do stěnových panelů a během dne můžou být ukryté. Kuchyňská linka je například zabudovaná ve skříni, nabízí kávovar, lednici a turisté si budou moci vychutnat i speciální pivo. Nabízena bude také bohatá snídaně.

 

GALERIE: Starý jeřáb přestavěný na luxusní bydlení

1
/
16
Zdroj: COAST Studio, Rasmus Hjortshøj
Starý jeřáb přestavěný na luxusní bydlení - 1

 

Interiér je především černé barvy, která poukazuje na minulost, kdy sloužil jeřáb pro nakládání černého uhlí. Černá barva také během dne ukazuje díky světlu své různé odstíny, což byl záměr architektů. Lidé se také cítí obklopeni prostorem a mohou si užívat výhled do daleka, například ze sprchy je vidět most přes průliv Öresund, který spojuje Dánsko se Švédskem.

reg TN.cz