bezpečnostní opatření

Prymula zveřejnil další podrobnosti k možným omezením, chce omezit shromažďování

Ministr zdravotnictví Roman Prymula zhodnotil vývoj epidemie
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 29. 9. 2020
Téma:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula postupně odkrývá, jak by měla vypadat bezpečnostní opatření, která by mohla platit současně s vyhlášením nouzového stavu. Už na dopolední konferenci přiblížil, že bude vydáno omezení na shromažďování se, večer pak České televizi potvrdil, že by se s vyhlášením opatření mohlo na vnitřních akcích scházet do deseti lidí, venku to pak bude do dvaceti osob.

Prymula během konference ministerstva školství a ministerstva zdravotnictví oznámil, že nyní nehrozí uzavření hranic z naší strany, protože je situace zcela opačná, než byla na jaře. Problém by spíše mohl přijít ze strany okolních zemí.

 

Řeč se také stočila na možná další opatření. Ta by neměla postihnout ekonomiku tolik jako na jaře, ministr zdravotnictví ale uvedl, že určitý zásah tam bude. Má se jednat o krátkodobá opatření. Dotknout se to může volnočasových aktivit.

 

"Co se týče provozoven, tady budou technická opatření, která mohou snížit počet osob, které tam budou, jen nevýrazně," sdělil Prymula s tím, že pod volnočasové aktivity spadá prakticky všechno. "Bude vydáno omezení na shromažďování se, to znamená, podle počtu osob budou omezeny různé aktivity poměrně plošně," doplnil.

 

 

Večer pak ve vysílání České televize specifikoval, že vnitřní akce budou plošně omezeny na 10 lidí, vnější pak na 20. Podle ministra zdravotnictví bude ale platit celá řada výjimek, sportovní utkání se například budou moci hrát bez přítomnosti diváků, účastnit se bude moci maximálně 130 lidí. Divadla budou fungovat i nadále bez občerstvení, omezení se má týkat spíš například velkých koncertů.

 

Na záznam z dopolední tiskové konference se můžete podívat zde:

TN.cz