Výsledky ankety

Raději Pfizer, anebo Sputnik? Čtenáři TN.cz řekli, které vakcíně důvěřují

Vakcína
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
3.5. 2021 18:04
Téma:

Česko očkuje látkami společností Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Ve světě se používají i ruská vakcína Sputnik V nebo čínský Sinopharm, zatím je ale neschválila Evropská léková agentura (EMA). Čtenáři TN.cz hlasovali v anketách a rozhodli, které z vakcín nejvíc důvěřují.

Očkování se v Česku spustilo na konci prosince, používají se látky čtyř společností. O dalších dvou se hodně mluví, dosud je ale neposvětila Evropská léková agentura (EMA).

 

Jak vyplývá z výsledků ankety, čtenáři TN.cz vůbec nejvíc důvěřují německo-americké vakcíně Pfizer/BioNTech. Tou se zároveň v tuzemsku očkuje nejčastěji. Téměř 3200 lidí jí věří, opačného názoru bylo 619 hlasujících.

 

 

Vysoké důvěře se těší i látka společnosti Moderna. Bez obav by se jí nechalo naočkovat 2022 čtenářů, nevěří jí 1081 lidí.

 

 

Dalším vakcínám, kterými se v Česku očkuje, tedy AstraZenece a Johnson & Johnson, čtenáři TN.cz příliš nedůvěřují. 

 

 

První zmíněné nevěří rovných 2746 lidí, pozitivně ji vnímá 661 hlasujících. Může to souviset s případy krevních sraženin a údajným možným souvislostem s touto vakcínou. EMA ale konstatovala, že přínosy nad riziky jednoznačně převažují. Vakcíně Johnson & Johnson nevěří 2402 lidí, naočkovat by se jí nechalo 709 čtenářů.

 

 

 

Nejhůř dopadla čínská vakcína Sinopharm. Nedůvěřuje jí 2837 lidí a pouze 182 hlasujících by se jí nechalo naočkovat. Propadl se i ruský Sputnik V, kterému nevěří 2421 hlasujících. Důvěru v něj má ale 1260 lidí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz