Koronavirová epidemie

Rekordní počet případů v Česku! Za den přibylo téměř 300 nakažených

Muž s koronavirem
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
13.8. 2020 6:29
Téma:

Po mírnějším začátku týdne je denní nárůst nakažených koronavirem v Česku opět rychlejší. Za středu přibylo 292 případů. S nemocí Covid-19 tak momentálně bojuje 5277 lidí, což je nejvíc od začátku epidemie. Nejpostiženějším okresem zůstává Frýdek-Místek.

Rekordních 5277 lidí bojuje v Česku s koronavirem. Ve středu laboratoře provedly 7978 testů a odhalily 292 nových případů. Po klidnějším začátku týdne, kdy denní přírůstek klesal ke stovce, tak nákaza rostě opět rychleji.

 

Od začátku epidemie se potvrdilo 19 075 případů, z toho 13 407 lidí se už z nemoci Covid-19 zotavilo. V nemocnicích leží 131 pacientů a koronavirus si vyžádal 391 životů.

 

Nejhorší situace i nadále panuje na Frýdecko-Místecku, kde je 52 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Přibližně 41 případů má Klatovsko, třetím nejpostiženějším regionem je s 28 případy Praha. Za poslední čtyři dny nehlásí ani jednoho nakaženého okresy Jeseník, Bruntál, Tachov a Sokolov.

 

Takhle se v Česku vyvíjí počet nakažených koronavirem:

 

Rizikovými oblastmi bez komunitního šíření podle koronasemaforu zůstávají Praha s Frýdecko-Místeckem. Všechny ostatní okresy dostaly bílou barvu, nebezpečí přenosu koronaviru je tam tedy nulové nebo zanedbatelné.

 

 

Blíží se také začátek platnosti ztížených pravidel testování do Řecka. Athény budou od pondělí 17. srpna po Češích požadovat negativní test na Covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin, a potvrzení o bezinfekčnosti od lékaře. Některé cestovní kanceláře už se nechaly slyšet, že svým klientům na provedení testu přispějí.

 

Je nepravděpodobné, že by se v EU povolila ruská vakcína. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

TN.cz