papežovo oznámení

Rodák z Česka se stane kardinálem! Jezuita Czerny má na starost migraci

Papež František
Zdroj: Profimedia
Papež František v neděli oznámil jmenování nových kardinálů
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 16:34
1.9. 2019 16:25

Papež František v neděli oznámil jmenování třinácti nových kardinálů. Mezi nimi je i Michael Czerny, který se narodil v Československu.

"V sobotu 5. října budu předsedat konzistoři, na níž bude jmenováno deset nových kardinálů. Jejich původ vyjadřuje misijní poslání církve, která nadále hlásá milosrdnou lásku Boha ke všem lidem na Zemi," prohlásil v neděli Svatý otec podle informačního portálu Svatého stolce Vatican News.


Jedním z nově jmenovaných kardinálů má být i Michael Czerny, který se narodil v roce 1946 v Českolovensku. Vyrůstal ale v Kanadě a jako jezuitský kněz působil v latinské Americe a v Africe.


Czerny je považovaný za odborníka na migraci, nyní působí jako podsekretář oddělení pro migranty na Úřadu pro integrální lidský rozvoj.

 


Zajímavostí je, že před jmenování se papež František na 25 minut zasekl ve výtahu, ven museli pomáhat hasiči. Informaci přinesla agentura AP.


"Modleme se za nové kardinály, aby mi potvrzením svého přilnutí ke Kristu, pomáhali v mé službě římského biskupa pro dobro veškerého svatého věřícího lidu Božího," vyzval papež.

TN.cz