VAROVÁNÍ ČOI

Roztomilá veverka ukrývá nebezpečí pro děti! Je plná jedovatých látek

Nebezpečný výrobek - veverka se zvukem
Zdroj: ČOI, TN.cz
Hračka je nebezpečná pro děti
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 6. 2020
Téma:

Plyšová veverka s huňatým ocasem měla být pro malé děti potěšení, představuje pro ně ale zdravotní riziko. Limit na obsah nebezpečných změkčovadel překročila 60krát!

Chundelatá hračka veverky s nevěřícně vytrčenýma očima a která umí vydávat zvuky je plná změkčovadla plastů DEHP. Odhalila to Česká obchodní inspekce (ČOI). "V materiálu použitém na výrobu hraček se může DEHP vyskytovat v maximálním množství 0,1 %, ale zjištěná hodnota byla asi 6 procent," uvedla inspekce.


"Riziko obsahu DEHP v hračce spočívá vtom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány," varuje ministerstvo zdravotnictví.

 

 

Ftaláty ale nejsou jediným problémem plyšového zvířátka. Z hračky jdou utrhnout malé části, které by děti mohly spolknout nebo vdechnout. "Česká obchodní inspekce uložila distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je okamžité stažení hračky z distribuce. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na Ministerstvo průmyslu a obchodu a zveřejněna v systému RAPEX," sdělila ČOI.

 

Informace o výrobku:

Název výrobku: Plyšová veverka se zvukem - "Plyšová hráčka"
Značka: Neuvedena
Typ / číslo modelu: Neuvedeno
EAN: Neuveden
Identifikační údaje výrobce: Neuvedeno
Identifikační údaje distributora: Moonlight H-B s.r.o., Československé armády 1506, 738 01 Frýdek-Místek
Země původu: Made in China
 

GALERIE: Nebezpečný výrobek - veverka se zvukem

1
/
4
Zdroj: ČOI
Nebezpečný výrobek - veverka se zvukem - 1

 

Související témata:
TN.cz