Domácí

POZOR: Na trhu byl nebezpečný kočárek pro panenky, nemáte ho doma?

POZOR: Na trhu byl nebezpečný kočárek pro panenky, nemáte ho doma?
Zdroj: ČOI

Na trhu se objevil nebezpečný dětský kočárek pro panenky, při používání hračky se může dítě zranit o nezajištěné konce kovových trubek, zároveň se může kočárek zbortit, protože není dostatečně pevný. Česká obchodní inspekce (ČOI) nařídila stažení výrobku z trhu.

Inspektoři během kontrol narazili na nebezpečnou hračku, při jejímž používání se mohou děti vážně zranit. Jedná se o kočárek značky "Doll Carier". ČOI upozorňuje hned na dva nedostatky.

"V akreditované laboratoři bylo zjištěno, že konce vyčnívajících částí konstrukce sedadla nemají ochranné součásti. Při laboratorních zkouškách sklápěcího mechanizmu bylo shledáno, že hračku lze částečně rozložit, aniž by došlo k zaklesnutí blokovacího zařízení a že po zatížení břemenem se hračka zbortila," informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Dítě se tedy při používání hračky může zranit o nezajištěné konce kovových trubek. Další riziko spočívá v tom, že se kočárek může zbortit.

Související obsah

ČOI zakázala distribuci tohoto výrobku a nařídila jeho stažení z trhu nebo z oběhu. "Jedná se o kočárek "golfky", zhotovený z kovových trubek s růžovou povrchovou úpravou. Sedátko je z růžové tkaniny s natištěným motivem různých medvídků. Doplňující součásti konstrukce kočárku, jako jsou držadla, kolečka či úchytky, jsou zhotoveny z růžového a bílého plastu. Hračka je označena jako nevhodná pro děti do tří let," popsal Fröhlich.

Informace o výrobku:

Název výrobku: Kočárek golfky

Značka: "Doll Carrier"

Typ / číslo modelu: NO 0881M

EAN: 8592386005608

Identifikační údaje výrobce: Xinyuanda toys factory, Chenghai district, Shantou city, Guangdong

Identifikační údaje dovozce: LAMPS, a.s., Ve žlíbku 2906/1b, Praha 9, 193 00

Země původu: Čína

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz