Znesvěcení

Muž kradl těla z hrobů a oblékal je jako panenky. Nyní má být volný

Anatolij Moskvin
Zdroj: Profimedia
Anatolij Moskvin
Téma:

Ruští lékaři se pokouší zabránit tomu, aby samozvaný mumifikátor, který vykrádal hroby mladých dívek a poté je mumifikoval, byl propuštěný na svobodu. Dvaapadesátiletý Anatolij Moskvin se léčil v jedné z psychiatrických léčeben, znesvětil celkem 29 dětských těl.

Platnost příkazu na umístění Moskvina do léčebny vypršela v loňském prosinci. Podle ruského zpravodajského portálu newsroom24.ru, který o případu informoval, tak pro jeho další zadržení neexistuje právní důvod. Psychiatři ale tvrdí, že se mužův stav zhoršil.


Přestože lékaři dodali soudu veškeré podklady, v nichž se mimo jiné píše, že Moskvina není vhodné pustit na svobodu, při soudním projednávání došlo k zatím blíže neurčenému zpoždění. To zapříčinilo vypršení platnosti. Psychiatři se nyní snaží najít způsob, jak vyšinutého muže udržet mimo společnost.

 


Poté, co Moskvin exhumoval těla dívek ve věku tří až dvanáct let, je mumifikoval a oblékal jako panenky. Měl pro ně připravené punčochy, šaty i boty. Dokonce jim nanášel make-up a rty jim natíral rtěnkou. Do hrudních košů jim vložil hudební přehrávače a pořádal jim narozeninové párty.


Moskvin exhumoval a znesvětil celkem 29 těl. Jednu z dívek, která byla v deseti letech zavražděna, měl vystavenou v bytě devět let. V léčebně byl od roku 2011. "Své dívky jste nechali v chladu a samotě - a já je přivedl zpět domů a zahřál," prohlásil již dříve před rodiči mrtvých dívek.

Související témata:
rod TN.cz