Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny 4. 3. 2019

Cukr jako nebezpečná droga. Kde všude se skrývá a jak se mu vyhnout? Transsexuálové a změny legislativy pod taktovkou Evropské unie. Měly by děti od patnácti let mít možnost změnit si pohlaví bez souhlasu rodičů? A exkluzivní interview s kandidáty na post šéfa evropské Komise. Znají problémy, které trápí Česko?

Bílý cukr bývá v poslední době označován také jako bílý jed. Způsobuje závislost stejně jako drogy a vyhnout se mu v běžných potravinách chce notnou dávku odhodlání i znalostí. Ve Francii už se stal i politickou agendou a vede se debata, jestli by se jeho obsah v jídle neměl regulovat zákonem. 

 

125 lidí u nás loni požádalo o změnu pohlaví. Je to zhruba desetkrát více než před šesti lety. Stále ale platí, že v Česku je úřední změna podmíněna kastrací a ta smí být provedena až po dosažení plnoletosti. Legislativa se ale bude muset přizpůsobit evropskému právu. Jak se pak změní podmínky pro transsexuály a jak se jim u nás žije dnes? 

 

 

Brazilským Rio de Janeirem opět proudí karneval. A to i přesto, že se při zpožděném začátku ulicemi po silné bouřce valila voda. Odhaduje se, že město kvůli karnevalu navštíví na sedm milionu turistů z Brazílie i ze zahraničí, jsou posíleny policejní hlídky a platí tu mimořádná bezpečnostní opatření. Každopádně barevný a třipytivý je karneval stejně jako vždy.

 

 

Archiv Střepin najdete ZDE.

frm TV Nova