Střepiny: 19. 3. 2017

Volání o život po pracovní době. Jaká je vaše šance aneb letecká záchranka v Česku. Ministr financí Babiš pod palbou kritiky. Daňové podvody nebo předvolební podpásovka? A rekreační běh jako velký hit! Jak si ho užít a jak vydržet.

O životě nebo smrti občas rozhodují minuty. Právě proto když dostala posádka letecké záchranky Královéhradeckého kraje žádost o pomoc muži, kterému selhalo srdce, nekoukala na hodinky. Podle nařízení ministerstva zdravotnictví to ale byla chyba, protože volání o pomoc přišlo mimo pohotovostní dobu, a tak úředníci záchranářům tento, stejně jako osm dalších zásahů, odmítali proplatit. Případ vzbudil velký rozruch a zájem médií. Nakonec ministr zdravotnictví před čtyřmi dny změnil názor. Více v reportáži Marii Jevstafjevy. ZDE

 

 Staňte se fanouškem pořadu Střepiny na Facebooku!

 

Není týden, aby ve světě neproběhlo nějaké setkání na nejvyšší úrovni. Politické špičky se potkávají vždy za ultrapřísných bezpečnostních opatření, z nichž veřejnost vidí jen zlomek. Kolik lidí vlastně chrání prezidenty, mají skutečně své dvojníky nebo třeba ochutnavače jídla? Jak je zajištěna jejich bezpečnost, aby nebyli snadnými terči? Na to odpoví reportáž Martiny Nášelové. ZDE
 

 

Běhání v Česku zažívá obrovský boom. To rozhodně platí, podle statistik se u nás aspoň příležitostně pro radost chodí proběhnout na 45% lidí. Pokud patříte mezi ty, kteří se rozhodují, jestli to nezkusit taky nebo jste právě po zimě vytáhli znovu z botníku tenisky a chcete se do toho pořádně obout, pak zbystřete. Speciálně pro vás je ZDE reportáž.

 

V poslanecké sněmovně to vře. Opozice, ale i členové vládní koalice po ministrovi financí Andreji Babišovi žádají, aby vyvrátil podezření, že se prodejem korunových dluhopisů sám sobě dopustil daňových podvodů. Premiér Bohuslav Sobotka mu na to dal čas do 30. dubna. Poslechněte si ZDE názory odborníků.

TV Nova