Obří neštěstí

Tragická nehoda uzavřela D1 u Brna. Tři lidé včetně dítěte zemřeli!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
23.9. 2020 11:34
Téma:

Nejméně tři lidé včetně dítěte zemřeli při tragické nehodě na dálnici D1 na okraji Brna. Hořel tam návěs kamionu, osobní auto a další kamion. Na místě zasahují všechny záchranné složky. Dálnice byla v obou směrech neprůjezdná.

Hromadná nehoda na dálnici D1 na okraji Brna se stala okolo 10 hodin. Zemřeli nejméně tři lidé a neprůjezdný je směr na Prahu i na Brno.

 

"Na místě tři lidé zemřeli ještě před příjezdem našich zdravotníků. V jednom případě šlo o dítě," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Michaela Bothová. "Ošetřili jsme tři pacienty včetně jedné těžce zraněné ženy, kterou jsme převezli na urgentní příjem. Dva muži se zranili středně těžce a jsou rovněž v nemocnici," dodala.

 

Po nehodě začal hořet návěs kamionu, od kterého vzplanulo i osobní auto a další nákladní vůz. Na místě zasahují všechny záchranné složky.

 

Hustý dým stoupal vysoko nad místo nehody:

 

Po 11. hodině se podařilo hořící vozidla uhasit. "Dva kamiony a čtyři osobní auta se srazily ve směru na Brno. Dálnice je směrem do města zcela uzavřená," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

 

"Počítá se s tím, že v co nejbližší době se otevře alespoň jízdní pruh ve směru na Prahu, který blokovala hasičská technika. Je jisté, že doba, po kterou se bude nehoda řešit, se počítá spíše na hodiny," doplnil. Po poledni už se kolona na Prahu rozjela.

 

 

Dálnici se ve směru na Brno podařilo zprůjezdnit až po 23. hodině.

Související témata:
TN.cz