Útok ve Wullowitz

U českých hranic se vraždilo, jihočeská policie vyhlásila poplach!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 15.10. 2019 13:05
Téma:

Jihočeská policie intenzivně pátrala po ozbrojeném cizinci, který měl v pondělí odpoledne na česko-rakouské hranici jednoho muže zavraždit a druhého zranit.

Podle rakouského portálu oe24 je podezřelým třiatřicetiletý Afghánec Džamal Ali Achmad. Ten měl nejprve nožem zaútočit na zaměstnance azylového domu v obci Wullowitz a vážně ho zranit. 

 

Následně měl utéct pryč, ubodat dalšího muže a ukrást jeho hnědý Citroen C3 s poznávací značkou FR-640K. Místní policie rozjela rozsáhlou pátrací akci, při které nasadila i vrtulník. Ale bez úspěchu.

 

 

Proto byli v pohotovosti i policisté na jihu Čech. "V přímé souvislosti s pátráním po nebezpečném pachateli cizí státní příslušnosti, který v Rakousku - Wullowitz jednu osobu pobodal a druhou zavraždil, bylo na území kraje vyhlášeno opatření Kruh," uvedl v pondělí před 19. hodinou mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

 

 

Potvrdil informace rakouských médií, že agresor uniká v Citroenu C3 s rakouskou značkou. Doplnil, že čeští policisté mimo jiné hlídají hlavní silniční tah z Dolního Dvořiště. "Ve vzduchu po muži pátrá i vrtulník, který přiletěl z Prahy," dodal Bajcura.

 

"Podezřelého muže zadrželi před malou chvíli rakouští kolegové v okolí Lince. Policie ČR ukončí vyhlášené bezpečnostní opatření," informovali policisté krátce před půl jedenáctou na twitteru.

TN.cz