sněhová pokrývka

V Česku napadl čerstvý sníh, místy přibylo přes 10 centimetrů

Téma:

Po velmi chladném víkendu na mnoha místech Česka leží nová vrstva sněhu. Nejvíce sněhu s přechodem studené fronty napadlo podle meteorologů v Beskydech, sněžilo ale i v polohách kolem 600 metrů. Nový sníh by mohl připadnout i během dnešního a zítřejšího dne.

V sobotu a v noci na neděli postupovala přes naše území k východu teplotně výrazná studená fronta. Teploty se místy propadly o více než deset stupňů. Díky tomu během víkendu sněžilo na mnoha místech naší republiky.

 

A nesněžilo jen na horách, smíšené nebo sněhové přeháňky se vyskytly i v nižších polohách na západě a severu Čech a také na severovýchodě Moravy a ve Slezsku.

 

Nový sníh se v neděli ráno podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) držel na stanicích Červená (750 m n. m.), kde napadl jeden centimetr, Paprsek (1006 m n. m.) má tři centimetry nového sněhu, Lysá Hora (1324 m n. m.) a Maruška (664 m n. m.)  zaznamenaly čtyři centrimetry.

 

Sněžilo u vás během víkendu? Drží se u vás stále vrstva sněhu? Své fotografie můžete posílat na email zpravy@nova.cz.

GALERIE: Sněžení v Česku

1
/
4
Zdroj: ČHMÚ
Lysá Hora (JZ) 4. 5. - 6. 5. 2019

 

Nejvíce nového sněhu zaznamenala stanice na Šeráku (1328 m n. m.), tam připadlo osm centimetrů nového sněhu.

 

Během neděle pak dále sněžilo a to zejména v Beskydech, kde na Lysé hoře připadlo dalších 10 centimetrů nového sněhu, uvádí ČHMÚ.

 

 

Studené počasí vydrží i v následujících dnech, meteorologové ČHMÚ předpokládají, že by se zejména ve vyšších polohách mohlo opět objevit sněžení. Oteplit by se mělo až ve středu.

 

Předpověď počasí:


 

klma TN.cz