PROSINCOVÁ STŘELBA

V Ostravě v nemocnici postřílel sedm lidí, policie nyní případ uzavřela

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 28. 7. 2020
Téma:

Policie definitivně uzavřela případ střelby v ostravské fakultní nemocnici. Tu loni v prosinci nepřežilo sedm lidí a dva byli zraněni. Posledním chybějícím důkazem byl psychologický posudek střelce. Případ tak kriminalisté zřejmě už příští týden odloží. Sedminásobný vrah se totiž zastřelil krátce po činu.

Muž zahájil smrtící palbu bez varování v čekárně ostravské traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterý 10. prosince po sedmé ráno.


Pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Z nemocnice zmizel ještě před příjezdem policie. Stihl ještě krátce navštívit svou matku. Na útěku pak v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu. Příbuzní a kamarádi sedmi obětí své blízké oplakávají dodnes.

 


Policie případ už uzavřela. "Začátkem srpna budeme rozesílat poškozeným to rozhodnutí, ale těch je moc," řekl státní zástupce David Bartoš.


Policie původně pracovala i s verzí, že motivem střelce byla nespokojenost s tím, jak lékaři přistupovali k jeho léčbě. Údajně byl přesvědčený o tom, že má rakovinu. To ale vyvrátili znalci. Proč ale útočník vytáhl na nevinné lidi zbraň, se už rodiny nedozví.
 

rod TN.cz