OČKOVÁNÍ

V Praze otevírají mobilní očkovací centra. V Chodově na dávku čekal dav lidí

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 13:37
12.7. 2021 9:32
Téma:

Hned dvě mobilní očkovací centra, kde se na dávku proti covidu nebude třeba registrovat, se otevřela v pondělí za přítomnosti členů vlády a ředitelů nemocnic, které poskytnou do center personál.

Na hlavním nádraží v Praze a v pražském obchodním centru Westfield Chodov se v pondělí dopoledne otevřela mobilní očkovací centra, kde je možné se nechat očkovat proti koronaviru. "Do těchto očkovacích míst budou moci zájemci o očkování přijít bez předchozí registrace," uvedlo ministerstvo zdravotnictví.


Slavnostního otevření se zúčastnil premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), dále pak ředitelé pražských nemocnic, které pro centra zajistí zdravotnický personál. Jsou to za IKEM Michal Stiborek s za FN Bulovka Jan Kvaček. Zúčastní se také ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek.

 

Podívejte se na celou tiskovou konferenci k otevření mobilního očkovacího centra:

 

"Jaká je cena lidského života?" ozýval se pokřik z davu při proslovu ministra zdravotnictví na Chodově. "Lidský život je nevyčíslitelný, právě proto potřebujeme očkovat," odpověděl Vojtěch. Při jeho proslovu se ozýval i další pokřik, který se týkal například i restrikcí. Křiklouni se ale ozývali i při projevech ostatních řečníků.

 

 

Slavnostní otevření hned nalákalo zájemce. V chodovském obchodním centru čekaly v pondělí na dávku desítky lidí.

 

Soutěž a vakcíny


Na hlavním nádraží se můžete nechat naočkovat jednodávkovou vakcínou od Johnson & Johnson, v Chodově Pfizerem/BioNTechem. Na hlavním nádraží se mohou nechat očkovat lidé od 18 let, na Chodově od 16 let.

 

Anketa

Plánujete využít mobilní očkovací centra?

Hlasovalo 270 lidí.

 

Pro očkované na těchto dvou místech je připravená také slosovací soutěž. Jednou týdně lidé mohou vyhrát iPhone 12, každý den conversky, které si mohou nechat upravit dle vlastního přání, soutěží se i o kupóny do aplikace Steam. Podrobnosti k soutěži se dozvíte ve videu:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz