Malá Strana a nábřeží

V Praze uzavřeli část centra, doprava kolabuje! Kolony jsou čím dál delší

Bára Divišová
Bára Divišová
Aktualizováno 21:03
14.11. 2019 12:54
Téma:

Kvůli omezenému provozu v centru Prahy na Smetanově nábřeží a Malé Straně kolabuje doprava. Opozice proto nechala zařadit na program čtvrtečního zastupitelstva mimořádný bod.

Vedení města nechalo na začátku listopadu uzavřít část centra. Cesta, která běžně trvá 20 minut, se řidičům protáhla i na více než hodinu. Kolabující doprava v Praze je tak jedním z bodů čtvrtečního programu.

 

Opozice upozorňuje nejen na nekoordinované uzavírky a kolony, které se prý každým dnem prodlužují, ale i na blížící se krizi městské hromadné dopravy. Vedení magistrátu chce, aby ji občané využívali více, problémem ale je, že dopravnímu podniku chybí téměř 250 řidičů a některé spoje se tak musí naopak omezovat.

 

Radní uzavření části centra hájí, dle svých vyjádření situaci využívají mimo jiné k měření míry znečištění ovzduší a vše se prý vrátí do normálu začátkem příštího týdne. Podle některých informací chce ale vedení města část centra uzavřít natrvalo.

 

 

Proti tomu už se vymezila kromě opozice například i koaliční TOP09. Podle ní v situaci, kdy hlavní město nenabízí žádné dopravní alternativy a není dostavěn Městský okruh, by uzavření obou břehů Vltavy jen komplikovalo Pražanům život.
 

epa TN.cz