Vyhrocený spor

V sociální demokracii to vře. Foldyna ven, hřímá ministr Petříček!

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
Publikováno 12. 8. 2019
Téma:

V sociální demokracii to opět vře. Poslanec Jaroslav Foldyna se dostal do sporu s místopředsedou strany Tomášem Petříčkem, který údajně kvůli Foldynovým výstřelkům odmítá jeho členství ve straně.

Důvodem vyhrocení vztahů má být účast Foldyny na víkendovém vlasteneckém setkání, kde prý měla zaznít kritika sobotního pochodu Prague Pride.

 

U sociálních demokratů tak začíná pořádně přituhovat. K problémům se státním rozpočtem na rok 2020 a vedením ministerstva kultury, se nově přidávají i vyhrocené vztahy mezi místopředsedou strany Petříčkem a poslancem Jaroslavem Foldynou.

 

Ten se o víkendu zúčastnil Vlasteneckého setkání, kde prý měla zaznít kritika homosexuálů a netradičních rodin. Právě to jeho stranického kolegu vytočilo.

 

"Všechny jeho kroky z poslední doby jen ukazují, že už není ani sociálním, ani demokratem. Svou cestu si musí vybrat sám," má jasno ministr zahraničí.

 

"V řádech milionů se dotovalo setkání v Praze, ten takzvaný Prague Pride. Pan Petříček má úplně jiné vidění světa, já si z jeho kritiky vůbec nic nedělám," nenechává se vyvést z míry Foldyna.

 

"Pokud sociální demokracie nebude ctít tu názorovou pestrost a různorodost, tak ji to může stát politickou budoucnost a může se stát, že například pan Foldyna a podobně uvažující se vydají jinam," varuje politolog Jan Kubáček.

 

 

Podle Foldyny hlavním problémem sociálních demokratů je jejich vedení. Pokud ho prý nevymění, ČSSD nemá šanci přežít.

 

"Tisíce bývalých členů naší strany volají po návratu tradiční sociální demokracie, kterou kdysi volily miliony lidí. Bohužel to současné vedení stranu ničí a vede ji do záhuby," přizvukuje bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola.

 

Naopak podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové straně dlouhodobě ubližuje právě chování poslance Jaroslava Foldyny.

pez TN.cz