nemoc v přímém přenosu

VIDEO: Kašel, rýma, únava. Kamery zachytily Klause nemocného covidem

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 11:46
25.2. 2021 11:44
Téma:

V úterý vyšel bývalému prezidentovi Václavu Klausovi pozitivní test na covid-19. Ten samý den odprezentoval on-line přednášku, kamery tak zachytily jeho příznaky. Z přenosu je patrné, že bývalou hlavu státu trápí kašel a rýma.

On-line kurz, který studentům Vysoké školy ekonomické prostřednictvím přímého přenosu zprostředkoval Institut Václava Klause, byl otevřený i pro veřejnost. Její pozornost přednáška nezískala ani tak svým obsahem, jako spíš faktem, že v den jejího konání vyšel bývalému prezidentovi pozitivní test na covid.

 

Z videa je patrné, že Václava Klause sužují mírné respirační problémy. Během hodiny a čtvrt několikrát zakašlal a párkrát se vysmrkal. Nezdálo se, že by měl dýchací obtíže, působil ale unaveně.

 

 

 

Na závěr se studentům omluvil. "Pokašlávám, doufám, že ne covidem. Ale to snad přes tuto IT techniku na vás nepůsobí," okomentoval svůj stav. V tu chvíli netušil, že za několik hodin mu laboratoř oznámí, že nemá běžné nachlazení, ale covid-19.

 

Podle Institutu Václava Klause je stav bývalého prezidenta příznivý. "Cítí se teď lépe než včera," informoval ve středu na facebooku.

 

Informace o Klausově onemocnění vyvolalo ve společnosti pozdvižení, mimo jiné kvůli faktu, že exprezident dlouhodobě odmítá nosit roušku, nechat se očkovat a v minulosti také vystoupil na demonstraci proti opatřením.

 

Podívejte se na video z lednové demonstrace, kde promluvil i Václav Klaus:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz